Sdílet:

Žena je pro muže ukazatelem jeho nevědomí

Proto vztah, jaký má muž se svou partnerkou, ukazuje také na vztah k jeho vlastnímu stínu. Pokud má muž problematický vztah k ženám, ke své matce, manželce nebo bývalým partnerkám, pak ještě nepřekročil vlastní stín a je ovládán svým egem.

Muž může skrze učení se bezpodmínečné lásce vůči partnerce kultivovat svůj stín a přemoci sílu negativního ega, tedy vlastní pýchy, pocitu moci, kontroly, nadvlády, strachu a agrese.

Stejně tak je to krásně ukázáno v pohádkách – Honza, který bojuje s drakem (svým egem), aby osvobodil princeznu (svou vlastní duši).

Muž, který chce vědomě směřovat k lásce a vyvíjet se společně s partnerkou, má naprosto jiné kvality, jiné vyzařování a jinou psychiku, než muž, který má problém přijmout svoji ženskou stránku skrze vztahy se ženami.

Muž, který není schopen milovat ženu, zůstává malým nedospělým chlapcem. Bojí se překročit svůj stín a odmítá ženskou emocionalitu, tudíž odmítá vlastní potenciál k rozvoji jeho psychické síly a emoční stability.

Muž, který není schopen milovat ženu, je ovládán strachem, strachem z niterných pocitů spojených s odmítnutím, s pocity méněcennosti, studu a selhání. 

Takový muž není schopen milovat ani sám sebe a žije život beze smyslu, ovládán vlastním chtěním, sebestřednými motivy a touhou po moci.

Tyto vlastnosti se pak projevují buď přílišnou dominancí nebo méněcenností a submisivitou.

Jakmile si muž uvědomí, že veškeré vlastnosti, nepřijatelné nálady a temné emoce, které přisuzuje ženám, jsou jeho vlastním stínem, produktem jeho vlastního nevědomí, a slouží mu k růstu, k příležitosti, aby se chopil opratí vlastního života, pak má možnost svůj život a své prožívání radikálně změnit.

Muž, který integruje svůj stín a přijímá emoce, je v kontaktu s vlastním nevědomím, pak nemá problém čelit jakékoliv vnitřní i vnější výzvě, protože umí čelit strachům a nenechat se jimi ovládat.

Proto muž, který umí milovat ženu, je pro mě skutečným hrdinou.

Takový muž je štědrý, má rozzářené oči i srdce, umí dávat, je velkou oporou své rodině a inspirací pro celé okolí. Cítí hluboký smysl svého života, který ho v každém okamžiku naplňuje.

Přiznám se, že mě až tak nezajímá, jestli někdo umí házet oštěpem, nebo zdolá Mount Everest.

Pro mě je nejvíc, když je muž vědomý a napojený na vlastní moudrost a má dost laskavosti a pochopení pro ostatní bytosti.

To je pro mě doména pravého mužství.

Spojení odvahy a soucitu.

Vytrvalosti a zodpovědnosti.

Lásky a svobodného ducha.Dnes chci oslavit a poděkovat všem mužům, kteří se nezalekli draka ve vlastním nevědomí a statečně chrání všechny ženské atributy a učí se odvážně nést svůj vlastní stín. ❤

Tara Svobodová
Publikováno dne
Sdílet:

Ať vám nic neuteče

Získejte pravidelnou dávku duchovní inspirace
Každý měsíc vám pošlu to nejlepší z obsahů a témat, které jsem pro vás zpracovala. Upozorním vás na novinky a akce, které pro vás připravuji. Stačí zadat váš e-mail a odeslat.