Sdílet:

Integrace studu

Kdyby člověk namísto studu a nepatřičnosti ke svému tělu pociťoval přijetí a lásku, bylo by mnohem těžší ho ovládat a manipulovat. Proč zrovna orgány, které jsou spojené s péčí, výživou anebo jsou zdrojem energie a naší síly, jsou tabu? Proč si přírodní národy neujíždí na po..ografii a nepěstují prakticky žádné se.uální úchylky ani psychické poruchy?…

Kdyby člověk namísto studu a nepatřičnosti ke svému tělu pociťoval přijetí a lásku, bylo by mnohem těžší ho ovládat a manipulovat.

Proč zrovna orgány, které jsou spojené s péčí, výživou anebo jsou zdrojem energie a naší síly, jsou tabu?

Proč si přírodní národy neujíždí na po..ografii a nepěstují prakticky žádné se.uální úchylky ani psychické poruchy?

Je to k zamyšlení.

Nechtěla bych se vrátit zpátky na stromy ani se promenádovat nahá po ulici.

Ale už dlouho se učím den za dnem integrovat své pocity studu a nepatřičnosti ke svému tělu, které nám vštípila společnost, založená na starých dogmatech.

Naše tělo je posvátný chrám, je to náš dočasný domov a zaslouží si velkou úctu, lásku a tu nejlepší péči.

Jednou mi dobře poradila Ramonka, ať si představím své tělo jako své dítě.

Od té doby co jsem tak na své tělo začala nahlížet, přešly mě veškeré bolesti, kterými jsem do té doby celkem často trpěla.

A to není žádná konspirace, ale holý fakt. Ze dne na den.

Moje tělo je moudrý nástroj, který mi každý den pomáhá nejen fungovat ve fyzické realitě, ale také přinášet nové vhledy, všímat si čím dál jemnějších signálů a zpráv z podvědomí nebo z vyšších dimenzí, rozvíjet intuici a moudrost, učit se čím dál větší citlivosti a vnímavosti vůči těmto jemným signálům a také soucitu vůči sobě a druhým lidem.

Bez těla bychom tyto schopnosti ani úroveň vědomí nemohli rozvíjet tak účinně a rychle.

Proto je tělo spojeno se spiritualitou mnohem víc, než si někteří lidé myslí.

Také byly doby, kdy jsem tělo vnímala jako zátěž, styděla se za svou nahotu a nedokonalost a považovala jsem ho za něco méněcenného, bez čeho by mi bylo lépe.

Bylo to hluboké nepochopení a pýcha.

Nyní o své tělo pečuji přirozeně a cítím velkou vděčnost za to, že mi umožňuje prožívat tak velikou plnost a pestrost života a těším se na každý nový den.

A přestože život v těle přináší také své každodenní výzvy, s láskou ke svému tělu se překonávají mnohem snáz.

Krásný den všem ❤

Tara Svobodová
Publikováno dne
Sdílet:

Ať vám nic neuteče

Získejte pravidelnou dávku duchovní inspirace
Každý měsíc vám pošlu to nejlepší z obsahů a témat, které jsem pro vás zpracovala. Upozorním vás na novinky a akce, které pro vás připravuji. Stačí zadat váš e-mail a odeslat.