Sdílet:

Že romantická láska je iluze?

Pokud myslíte takovou tu pohádkovou, nebo ještě lépe telenovelovou lásku, kdy jako náhodou skromná a počestná dívka získá pohádkového prince se zajištěným osudem, tak ano, je v tom kus naivity. 

Z venku se nám totiž nepodaří získat vůbec nic, pokud nemáme ve svém nitru integrované určité aspekty vlastní duše a dokud nás ovládá naše nevědomí. 

Proto jsou v životě důležité všechny partnerské a vztahové lekce, včetně těch toxických, manipulativních, nezralých a náročných, které by někdy člověk nejraději přeskočil, vymazal a nebo se s nimi už vůbec nikdy nesetkal. 

Ono to ale funguje všechno trošičku jinak. 

Každý člověk, kterého potkáme, je pro nás určitým střípkem, který vede naši duši k poznání a celistvému prožívání všech aspektů sebe i života jako takového. 

Proto také, dokud nepřijmeme i ten nejbolestivější vztah, trauma nebo okamžik a na vnitřní úrovni se nevyrovnáme s bolestí, odporem, nebo jinou emocí, která tento vztah provázela, nemůžeme se ve svém emočním a duchovním vývoji posunout dál. 

Ono i slovo vývoj je z určité úrovně iluze, ale když bych to měla shrnout, dokud neprožijeme a neuznáme všechny své bolístky z minulých vztahů, tak nám do života nepřijde jiný partner než takový, který bude neustále naši bolest vytahovat na povrch, dokud lekci nepochopíme, nepřijmeme a neuzavřeme v sobě jako smíření, jako uznání skutečnosti, že je naší zodpovědností to, co na vnitřní úrovni cítíme a prožíváme. 

Pokud ale už dokážeme s touto zodpovědností přistupovat ke svému životu, vztahům a situacím, dokážeme jednat v souladu s vlastními potřebami a vážíme si sami sebe, pak skutečně můžeme prožívat romantickou lásku celistvým a dospělým způsobem, kdy se cítíme naplněni sami sebou a s partnerem prožíváme hluboké intimní spojení na fyzické, emocionální i duchovní úrovni. 

Nebojte se snít!

Velice dobře si vzpomínám na období před 25 lety, kdy jsem snila o naplněném vztahu, ale musela jsem ujít ještě řádný kus cesty, abych ty pocity, které jsem prožívala ve svých snech a představách, přestala projikovat do mužů kolem sebe, ale objevila je v sobě a uznala je jako součást svého vnitřního bohatství. 

Když se mě pak lidé ptali, jak potkat toho pravého partnera (v té době jsem byla zrovna single)  a já jsem na toto téma psala články, někteří lidé se pohoršovali nad tím, jak vysoké nároky a romantické představy škodí a jak s takovým přístupem si nikdy partnera nenajdu. 

Asi za dva měsíce jsem potkala člověka, se kterým to už dva roky ladí po všech stránkách. 

Moje romantická duše jásá, moje praktická mysl je doteď v mírném šoku, můj vnitřní kritik odjel někam na dovolenou…

Takže ano, pokud máte v sobě touhu po skutečné lásce, nevzdávejte to. 

Nejdříve ji ale prožijte sami se sebou. 

Otočte veškeré své touhy po spojení dovnitř a milujte sami sebe tak nejvíc, jak jste schopni. 

A když do toho uznáte relevantnost všech vašich pocitů a emocí, máte velkou šanci, že vaše autenticita a zranitelnost přitáhne stejně křehkou a romantickou duši, jakou jste vy sami.

Budiž vám přáno ❤   

Tento článek je psán zejména pro empaty a lidi, kteří mají zdravou sebereflexi a přejí si zažívat hluboký láskyplný vztah se stejně naladěnou bytostí.

Tara Svobodová
Publikováno dne
Sdílet:

Ať vám nic neuteče

Získejte pravidelnou dávku duchovní inspirace
Každý měsíc vám pošlu to nejlepší z obsahů a témat, které jsem pro vás zpracovala. Upozorním vás na novinky a akce, které pro vás připravuji. Stačí zadat váš e-mail a odeslat.