Sdílet:

Taky jsem byla hodná holka

Bála jsem se projevit, každý můj pohyb byl nejistý, hodně jsem mlčela a když se mi někdo líbil, tak jsem raději sklopila zrak a přešla do druhého rohu místnosti.  Tak moc jsem toužila po lásce, po tom, aby mě někdo konečně uviděl a ocenil mě jako ženu, jako člověka, jako bytost... Věděla jsem, že jsem…

Bála jsem se projevit, každý můj pohyb byl nejistý, hodně jsem mlčela a když se mi někdo líbil, tak jsem raději sklopila zrak a přešla do druhého rohu místnosti. 

Tak moc jsem toužila po lásce, po tom, aby mě někdo konečně uviděl a ocenil mě jako ženu, jako člověka, jako bytost…

Věděla jsem, že jsem stará duše, ale neuměla jsem přijmout realitu tohoto světa. 

Byla jsem buď oběť nebo rebel, nikam jsem nezapadala a všude jsem vyčnívala z řady, dokonce i mezi přáteli jsem se cítila jako cizí element. 

Moje vztahy byly definovány slovem zneužití. 

Zažila jsem spoustu násilí, mnoho nejistoty a situací na hraně. 

Spoustu let jsem lidem sloužila v iluzi duchovní služby a přitom jsem se rozdávala a plýtvala svou drahocennou energií a časem. 

Tento model jsem provozovala hodně dlouho, projevoval se tak nenápadně, byl zamaskovaný a skrytý v různých vrstvách a úrovních, než jsem se ho rozhodla definitivně propustit. 

Nic takového, jako duchovní služba ve skutečnosti neexistuje. 

Když uzdravíte své vnitřní dítě, tedy propustíte iluze, spojené s nedostatkem, strachem a utrpením, vaše programy přestanou ovládat váš život a vy uvolníte své tělo i mysl, pak přirozeně vaše esence vyživuje, proudí a září do světa bez úsilí, bez námahy a bez iluze o tom, že potřebujete někoho uzdravit nebo změnit. 

Člověk zjistí, že vždy byl součástí zdroje, vždyť z něho pocházíme. 

Pouze jsme si na čas vypůjčili masku a oblékli se do závojů, které zastírají pravou skutečnost. 

Tato hra může mít různé scénáře, ale jakmile jednou poznáte svou pravou podstatu, přestanete se nechat unášet svými emocemi, dramaty mysli a přestanete mít pocit, že jste od druhých bytostí odděleni. 

Vše se děje samo a bez úsilí, vše plyne. 

Člověk splývá se samotnou podstatou existence a proto koná přirozeně v souladu s celkem. 

Mizí posuzování, ale lidská část – emoce a mysl- zůstávají ve hře, ale  slouží jako nástroje, nikoliv jako mechanismy, které ovládají lidské vědomí. 

Vnitřní dítě se po většinu času raduje z každé maličkosti. 

Člověk ožívá a užívá si život bez nároků na jeho ovládání. 

Zdravé vnitřní dítě se projevuje spontánně a autenticky, bez strachů z reakcí svého okolí. 

Není možné, aby kdokoliv ovládal náš život, pokud my sami to nedovolíme.

Tara Svobodová
Publikováno dne
Sdílet:

Ať vám nic neuteče

Získejte pravidelnou dávku duchovní inspirace
Každý měsíc vám pošlu to nejlepší z obsahů a témat, které jsem pro vás zpracovala. Upozorním vás na novinky a akce, které pro vás připravuji. Stačí zadat váš e-mail a odeslat.