Sdílet:

Když to není on

Když vám muž říká, že si není jistý, jestli je připravený na vztah s vámi, neberte to na lehkou váhu, protože je to pravda. Když říká, že nemá dořešenou minulost, je to pravda.

Když vám dává vyhýbavé odpovědi na osobní otázky, tak není připraven s vámi sdílet své nitro.

Když se uzavírá do sebe, mlčí třeba dva nebo tři dny a bez vysvětlení vám nezvedá telefon, nenapíše zprávu, tak ač to vypadá nevinně, tak s vámi manipuluje.

Pokud je pro vás sdílení a vztah na prvním místě a pro něj je to jeho kariéra, koníčky a kamarádi, nebo je pro něj důležitější pocit nezávislosti nebo hledání vlastní identity, tak se k sobě zkrátka nehodíte a budete ve vztahu hodně trpět.

V tomto vztahu se budete učit, jak být nezávislá, samostatná a jak dát sebe na první místo.

I to může být dobrá lekce, ale není to vztah, o kterém sníte a není to partner, se kterým budete skutečně šťastné.

Když musíte na začátku vztahu vyvíjet úsilí, aby si vás všimnul, abyste ho něčím zaujaly, když navazujete komunikaci a musíte se přitom více snažit, přimět ho, aby se více otevřel a on se nechá chytit, pak to není muž, který o vás stojí.

Budete muset pak během vztahu neustále vyvíjet enormní úsilí na to, aby s vámi komunikoval, ale jeho energie bude stále víceméně pasivní a vy budete potřebovat extrémní množství energie na to, abyste vztah vůbec udržely.

Pokud jeho potřeba intimity a sexuálního spojení je už v prvních letech vztahu výrazně jinde než ta vaše, pak to také poukazuje na nerovnováhu ohledně priorit, skrytých souvislostí a důležitých aspektů ve vztahu.

Když serfuje na internetu a vy si nejste jistá, zda nehledá intimitu nebo sblížení s bývalou partnerkou nebo neznámou kráskou, buďte si jisté, že váš vztah postrádá základní rovinu a tou je důvěra.

Pokud váš partner nemá vyřešený vztah s vlastní matkou, chybí tam přijetí, pochopení, láska, nebo naopak příliš podléhá jejím vlivům a staví se na její stranu proti vám, pak nepřekonal vlastní ženský stín a bude si do vás promítat své frustrace, v jeho očích pro něj budete důvodem jeho nespokojenosti a nízkého sebevědomí a nic s tím neuděláte.

Pokud váš partner není v životě spokojený, necítí se naplněný a ještě stále hledá smysl života, pak vy budete důvodem k jeho ještě větší nespokojenosti a budete z něj vytahovat jeho nejniternější bolestivé emoce, spojené s pocity nedostatku a zmaru.

Pokud si váš partner odmítá převzít zodpovědnost za veškeré své prožívání, emoce, myšlenky a životní situace, pak na vás bude vrhat svůj vlastní stín a vy se stanete důvodem jeho nespokojenosti a nízkého sebevědomí.

Pokud jste takový vztah zažily nebo ho prožíváte, je důležité si uvědomit, že váš partner je odrazem vašeho nitra.

Pokud doufáte, že jednoho dne dospěje a z malého chlapce se stane muž, pak si uvědomte, že zatímco on bude dospívat (pokud vůbec), vy budete stárnout a zrát.

Je důležité si uvědomit, že vzorce, které nás vrhají do těchto typů vztahů, souvisejí se strachem z intimity, zranitelnosti a hlubokého kontaktu.

Každý muž ve vašem životě je odrazem vašeho vnitřního muže, vašeho ega, schopnosti nastavit hranice, a schopnosti stát sama při sobě.

Teprve když se žena odhodlá vystavit riziku, že bude odhalena až na kost, všechny její nedostatky budou viditelné a ona přesto nepodlehne nutkání předstírat a hrát hry, pak je připravená na zralý vztah.

Tento typ vztahu nazývám osudový a jedná se o úroveň sdílení dvou celistvých jedinců na společné cestě do jednoty.

Tara Svobodová
Publikováno dne
Sdílet:

Ať vám nic neuteče

Získejte pravidelnou dávku duchovní inspirace
Každý měsíc vám pošlu to nejlepší z obsahů a témat, které jsem pro vás zpracovala. Upozorním vás na novinky a akce, které pro vás připravuji. Stačí zadat váš e-mail a odeslat.